Ilmoitus opiskelijakunnan edustajiston vaalien järjestämisestä / The announcement on organizing the election to the Council of Representatives

Opiskelijakunnan edustajiston 2018 vaalien ehdokasasettelu päättyi 11.10.2017 klo 16.00. Ehdolleasettumisia tuli 34 ja vaaliliittoja 3 kappaletta. Ehdokkaille arvottiin numerot 2-35.

Edustajiston vaalien ennakkoäänestys alkaa tiistaina 7.11. klo. 10.00 ja päättyy torstaina 9.11. klo. 9.59.

 

Edustajiston vaalien varsinainen vaalipäivä on 9.11.2017 klo. 10.00 – 16.00.

Lista äänioikeutetuista tarkastetaan 31.10.2017. Kaikki opiskelijat, jotka ovat täyttäneet jäsenvelvoitteensa tähän aikaan mennessä, ovat oikeutettuja äänestämään edustajistovaaleissa.

Käyttäjätunnus ja salasana sähköiseen äänestysjärjestelmään toimitetaan ennen vaaleja jäsenen ammattikorkeakoulun sähköpostiosoitteeseen (@student.hamk.fi).

 



Edustajiston 2018 vaalin ehdokkaat:

2. Arttu Liuttula  Sitoutumaton
3. Rasmus Anderssén Hyvisliitto
4. Emina Guzey Hyvisliitto
5. Tytti Maanpää Hyvisliitto
6. Sakari Vitikka Hyvisliitto
7. Maisa Koivisto Sitoutumaton
8. Topias Kujala Sitoutumaton
9. Sanita Vainio Sitoutumaton
10. Maija Kranni Vihreät
11. Aleksi Ojanperä Vihreät
12. Eero Kaitainen Sitoutumaton
13. Mari Hartikainen Tradenöörit
14. Roope Heinonen Tradenöörit
15. Mikko Hoikkala Tradenöörit
16. Niko Keskinen Tradenöörit
17. Konsta Ketokoski Tradenöörit
18. Emma Kokkonen Tradenöörit
19. Roope Kujala Tradenöörit
20. Elya Kur Tradenöörit
21. Mikael Laitinen Tradenöörit
22. Sini Larke Tradenöörit
23. Teemu Linkomaa Tradenöörit
24. Heli Mononen Tradenöörit
25. Ronja Nyberg Tradenöörit
26. Jani Pudassalo Tradenöörit
27. Kalle Rantanen Tradenöörit
28. Eino Rautiainen Tradenöörit
29. Matias Saarinen Tradenöörit
30. Santeri Seppälä Tradenöörit
31. Panu Siik Tradenöörit
32. Vilma Varjus Tradenöörit
33. Liisa Luukka Sitoutumaton
34. Annika Tirkkonen Sitoutumaton
35. Johanna Janhunen Sitoutumaton

 

--------------------------------------------

Standing for election in the Student Union of HAMK UAS’s Council of Representatives election ended on 11.10.2017 at 16:00. There are 34 accepted candidates and 3 electoral coalitions. Candidates were given numbers 2-35.

 

The advance voting will begin on Tuesday 7.11.2017 at 10:00 and end on Thursday 9.11.2017 at 9:59.



The election date is Thursday 9.11.2017 and the voting starts at 10:00 and ends at 16:00.

The list of those eligible to vote will be checked on 31.10.2017. All students, who have fulfilled their obligation to the Student Union by that time, are eligible to vote in the Council of Representatives election.

 

The user name and password for the electronic voting system will be sent to the Student Union member’s HAMK email address ([at]student.hamk.fi).

 

 

Candidates in the Council of Representatives 2018 election:

2. Arttu Liuttula  Independent candidate
3. Rasmus Anderssén Hyvisliitto
4. Emina Guzey Hyvisliitto
5. Tytti Maanpää Hyvisliitto
6. Sakari Vitikka Hyvisliitto
7. Maisa Koivisto Independent candidate
8. Topias Kujala Independent candidate
9. Sanita Vainio Independent candidate
10. Maija Kranni Vihreät
11. Aleksi Ojanperä Vihreät
12. Eero Kaitainen Independent candidate
13. Mari Hartikainen Tradenöörit
14. Roope Heinonen Tradenöörit
15. Mikko Hoikkala Tradenöörit
16. Niko Keskinen Tradenöörit
17. Konsta Ketokoski Tradenöörit
18. Emma Kokkonen Tradenöörit
19. Roope Kujala Tradenöörit
20. Elya Kur Tradenöörit
21. Mikael Laitinen Tradenöörit
22. Sini Larke Tradenöörit
23. Teemu Linkomaa Tradenöörit
24. Heli Mononen Tradenöörit
25. Ronja Nyberg Tradenöörit
26. Jani Pudassalo Tradenöörit
27. Kalle Rantanen Tradenöörit
28. Eino Rautiainen Tradenöörit
29. Matias Saarinen Tradenöörit
30. Santeri Seppälä Tradenöörit
31. Panu Siik Tradenöörit
32. Vilma Varjus Tradenöörit
33. Liisa Luukka Independent candidate
34. Annika Tirkkonen Independent candidate
35. Johanna Janhunen Independent candidate