Edustajiston 2014 vaalin tulokset / Results in the Council of representatives 2014 election

Hämeen ammattikorkeakoulun opiskelijakunnan edustajiston 2014 vaalin äänestysprosentti oli 13,4 ja ääniä annettiin yhteensä 326 kappaletta.

 

Edustajistoon valittiin seuraavat edustajat:

 

Risto Järvinen
Miikka Salo
Jenna Halminen
Ilona Piipponen
Emilia Savola
Eero Pekkala
Aleksi Ahola
Janika Poltinoja
Matti Yli-Marttila
Gramoz Shpendi
Anniina Sippola
Teemu Kiiskinen
Viivi Mattila
Riku Kemppinen
Henrik Pohjavirta
Anna-Sofia Jurvanen
Maija Ahtinen
Jaakko Salminen
Matti Salakka
Joel Tefke
Antti-Jussi Holkko

 

Seuraavat ehdokkaat sijoittuivat varasijoille:

 

1. Essi Ahokas
2. Siru Perälä
3. Lari Kananen
4. Reeta Juvani
5. Katja Laakso
6. Elli Potila
7. Pierre Vongeheur
8. Kalle Koskinen
9. Essi Vilkman
10. Antti Soini
11. Meeri Alin
12. Ville Hölttä
13. Jaakko Pylvänäinen
14. Toni Tyrmi
15. Marika Salmi
16. Clarissa Pajukoski
17. Ville Tarhala
18. Emmi Silventoinen
19. Jarmo Riikonen
20. Manu Ihalainen

 

Listojen saamat äänet:

Ryhtiliike    62
Opiskelijan asialla    57
Valkeakosken lista    24
Lahdensivun liitto    39
Lepaan liitto    47

 

Tarkemmat äänestystulokset löytyvät opiskelijakunnan kuukausitiedotteesta.

 

Edustajiston järjestäytymiskokous on 20.11.2013 klo 17 Visamäessä, valtuustosalissa (A-talo). Kokouksessa mm. valitaan opiskelijakunnan hallitus. Kaikki jäsenet on tervetulleita seuraamaan hallituksen valintaa.

 

---------------------------------------------------------------------

 

The voter turnout in the Student Union of HAMK UAS’s Council of representatives election was 13,4% and total vote count was 326.

 

The following candidates were elected to the Council of representatives:

 

Risto Järvinen
Miikka Salo
Jenna Halminen
Ilona Piipponen
Emilia Savola
Eero Pekkala
Aleksi Ahola
Janika Poltinoja
Matti Yli-Marttila
Gramoz Shpendi
Anniina Sippola
Teemu Kiiskinen
Viivi Mattila
Riku Kemppinen
Henrik Pohjavirta
Anna-Sofia Jurvanen
Maija Ahtinen
Jaakko Salminen
Matti Salakka
Joel Tefke
Antti-Jussi Holkko

 

 

The following candidates are in a reserve position:

 

1. Essi Ahokas
2. Siru Perälä
3. Lari Kananen
4. Reeta Juvani
5. Katja Laakso
6. Elli Potila
7. Pierre Vongeheur
8. Kalle Koskinen
9. Essi Vilkman
10. Antti Soini
11. Meeri Alin
12. Ville Hölttä
13. Jaakko Pylvänäinen
14. Toni Tyrmi
15. Marika Salmi
16. Clarissa Pajukoski
17. Ville Tarhala
18. Emmi Silventoinen
19. Jarmo Riikonen
20. Manu Ihalainen

 

 

Electoral coalitions’ votes:

Ryhtiliike    62
Opiskelijan asialla    57
Valkeakosken lista    24
Lahdensivun liitto    39
Lepaan liitto    47

 

Specific voting results can be found from the Student Union's monthly newsletter.

 

The organizing meeting of the Council of representatives will be on 20th November at 17:00 in Visamäki, valtuustosali hall (A-building). The new Board of the Student Union will be elected in the meeting. All members are welcome.